Wydarzenia charytatywne

Andrzejkowy Bal Charytatywny 2017

Tym razem graliśmy dla małej Oli oraz dla niepełnosprawnego Pawła. Ola niedawno skończyła roczek. Kiedy śpi, wygląda jak każde dziecko. Dopiero po przebudzeniu widać, że Ola nie ma prawego oczka. Jej rodzice zbierają na operacje i protezę oka, żeby dziewczynka mogła żyć jak każde dziecko. Paweł ma 30 lat. Nie mówi, nie chodzi, wymaga ciągłej opieki, którą zapewniają mu oddani rodzice. Zbieraliśmy na wózek dla niego, dzięki któremu życie jego i jego rodziców stanie się być może trochę łatwiejsze. Gościem specjalnym balu był zespół Piersi. 

 

Andrzejkowy Bal Charytatywny 2016

Już po raz dziesiąty nowodworzanie pomogli potrzebującym w czasie Andrzejkowego Balu Charytatywnego. W tym roku uczestnicy razem z zespołami Skaner, Lecimy oraz Paradoks. W tym roku zbieraliśmy dla Izy Popielarz i Oli Wrońskiej. 

 

 

 

Koncert dla Izy

23 września 2016 dla chorej na raka Izuni zagrali i zaśpiewali Rewelersi. W zeszłym roku pomogli nam zebrać środki na leczenie Oli i na wózek dla Moniki, a w tym roku dla Izabela Popielarz Neuroblastoma
Podczas koncertu można było usłyszeć piosenki wielokrotnie przez nas nucone: Naprawdę jaka jesteś… Nie widzę Ciebie w swych marzeniach…, Baby… i wiele innych, w wykonaniu wrażliwych, zdolnych, przystojnych mężczyzn, którzy na co dzień mogą sprawiać inne wrażenie 😉 

 

charytatywnyPlateau/Federowicz Stroynowski Duo dla Oli

5 czerwca 2016 odbył się koncert charytatywny dla Oli, która walczy z rakiem. Udało się nam zebrać 5579 zł! Dla Oli zagrali Plateau oraz Federowicz Stroynowski Duo. Koncert udało się zorganizować dzięki współpracy wolontariuszy i pomocy Żuławskiego Ośrodka Kultury. Zebrane pieniądze przekazaliśmy na nową terapię dla Oli.

 

 

Andrzejkowy Bal Charytatywny 2015

Andrzejki! A to w Nowym Dworze Gdańskim okazja do pomocy! 
W tym roku środki zebrane podczas balu charytatywnego przekazane zostaną na rzecz dwóch wspaniałych dziewczyn.  Monika z powodu dziecięcego porażenia mózgowego jest niepełnosprawna w stopniu głębokim. Potrzebuje wózek. Jej sytuacja jest o tyle trudna, że „skazana” jest na ludzi dobrej woli. Możemy jej pomóc. 

Ola, która cierpi na nowotwór mózgu, potrzebuje środki na leczenie za granicą. Terapia, którą stosuje, odnosi pożądany skutek, ale jest kosztowna i niestety nie jest refundowana. Pomagamy!

W tym roku bawiliśmy się z Zawodowym Chórem Męskim – REWELERSI i przy muzyce z winyli! 

 

Andrzejkowy Bal Charytatywny 2014

Od kilku lat odbywa się w Nowym Dworze Gdańskim Bal Charytatywny wspierający dzieci i dorosłych z problemami zdrowotnymi. Ambasadorką i inicjatorką balu jest Ewa Osijewska. 
Od dwóch lat Fundacja „Kreatywna Edukacja” wspiera Ewę w tych działaniach i pomaga w organizacju balu. 
I w tym roku nadszedł czas, by pomóc. W zeszłym roku pomagaliśmy trzem podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolnow-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim. W tym roku pomagaliśmy dwóm osobom: małemu Kubusiowi (który ma wodogłowie, jest upośledzony ruchowo i umysłowo) i Wioli (z zespołem Retta).
29 października 2014, godz. 20:00 
w Żuławskim Ośrodku Kultury

 

Bal charytatywny 2013

Łącznie 13 tys. 320 zł przyniosła zbiórka podczas balu. Pieniądze zbierano na rzecz niepełnosprawnych Anieli i Daniela. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu leczniczego i rehabilitacyjnego. Zebrana kwota pochodziła ze sprzedaży cegiełek i licytacji, które przeprowadzono w czasie balu charytatywnego. 

Fundacja Kreatywna Edukacja pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w balu, a w szczególny sposób wszystkim darczyńcom, którzy przekazali wyjątkowe rzeczy na licytację, a przede wszystkim tym, którzy tak hojnie licytowali. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów i ich opiekunów Zespołu Szkół Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim, którzy zapewnili obsługę gościom, w profesjonalny sposób przygotowali smaczne przekąski oraz przygotowali oprawę fotograficzną balu.