III wiek aktywności

Celem zadania jest rozwój aktywności osób starszych poprzez działania włączające je w życie społeczne i kulturalne miasta.

Do aktywności należą: cykl warsztatów trenerskich rozwijających umiejętności miękkie, takie jak kreatywność, umiejętność komunikacji i pracy w grupie oraz organizacja II Senioraliów Nowodworskich, wydarzenia poświęconego osobom w wielu emerytalnym (ale włączającego też całe rodziny), które zostało również zorganizowane przez seniorów.

Poprzez całoroczne uczestnictwo w warsztatach oraz współpracę przy organizacji dużego wydarzenia osoby starsze integrowały się i łączyły swoje siły w działaniach społecznych. 

CHCĘ PLANUJĘ, DZIAŁAM to praktyczny i inspirujący cykl warsztatów rozwijający indywidualną efektywność, uczestnicy definiują swoje zasoby, opracowują wstępny plan i kluczowe kierunki działań. Atutem warsztatów jest możliwość zmiany / poszerzenia perspektywy widzenia siebie, swoich talentów i celów a w efekcie pomoc w osiągnięciu zamierzonego rezultatu. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jakie posiadają kluczowe zasoby, które zbliżają ich do realizacji celów; czego brakuje do realizacji tych celów; zdefiniują swoje kluczowe kroki.

II Senioralia Nowodworskie to piknik dla osób starszych i ich rodzin. Wydarzenie ma podkreślać, że seniorzy odgrywają ważną rolę w społeczeństwie. Dlatego dla nich 3 czerwca 2018 odbyły się koncerty, warsztaty, pokazy, stoiska przy Żuławskim Ośrodku Kultury. Wydarzenie współorganizowali studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Dworze Gdańskim. Przygotowali oni atrakcje także dla innych grup wiekowych – pokoje zagadek dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. 

W PROGRAMIE

KONCERTY:
11.00 UROCZYSTE OTWARCIE I ROZDANIE DYPLOMÓW UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM
11.30 ŻUŁAWSKIE BURSZTYNKI
11.50 KOMENDA POWIATOWA POLICJI W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM / BEZPIECZEŃSTWO SENIORA
12.00 ŻUŁAWSKIE BURSZTYNKI, CZ. 2
12.15 CAPELLA ANTIQUA DA CAMERA, GMINNY OŚRODEK KULTURY W STEGNIE
12.45 ALEKSANDRA KAŹMIERCZAK, W RYTMIE ŚWIATOWYCH PRZEBOJÓW
13.15 LEJDIS – CHÓR ŻOK-U 
14.00 POKAZ FITNESS – GRUPA ZAJĘĆ RUCHOWYCH UTW
14.15 KAPELA JAKUBOWA

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
WARSZTATY TWORZENIA BUKIETÓW – jak stworzyć piękne kompozycje ze świeżych kwiatów
POKOJE ZAGADEK DLA DZIECI – czyli escape room w wydaniu lokalnym. Sprawdź swoje siły w 3 pokojach zagadek dla dzieci i młodzieży (Żuławy News (12+) / Boom na modę (7-12 lat) / Gabinet smaków (5-7 lat))
PORADY, POKAZY PIERWSZEJ POMOCY, PREZENTACJA NOWEGO WOZU STRAŻY POŻARNEJ I INNE

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Nowy Dwór Gdański.