W świecie okien

seniorzy-kurs-komputerowy„W świecie okien – kompetencje cyfrowe i społeczne osób starszych z powiatu nowodworskiego” to projekt realizowany w roku 2015 przez Fundację.

Obejmował szereg działań, które miały na celu edukację cyfrową osób po 60-tym roku życia oraz ich aktywizację. To nie tylko kursy, ale również kawiarenka e-seniora, czyli cykl dyżurów w pracowni komputerowej, podczas których można było uzyskać porady indywidualne oraz wykłady na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczestnicy kursów mieli też możliwość wykorzystania nowo nabytych umiejętności w praktyce dzięki realizacji własnych projektów z użyciem narzędzi cyfrowych. Założyli stronę oraz bloga. Tak rozbudowane działania były możliwe m.in. dzięki współpracy z nowodworskimi placówkami – Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański, Zespołem Szkół Nr 2 i Żuławskim Ośrodkiem Kultury.
Kursy trwały od maja do końca października 2015. Wszystkie były bezpłatne.

 

Zadanie publiczne „W świecie okien. Kompetencje cyfrowe osób starszych z powiatu nowodworskiego” było współfinansowane ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

w_swiecie_okien_logotypyok